|
Завідувач сектору Ткачова Олена Володимирівна
Тел. +38 (050) 504 93 16 E-mail: tkachov2007@bigmir.net |
Загальна характеристика
Сектор розробки систем управління відходами входить до складу лабораторія аналізу стану повітряного басейну, розробки нормативної природоохоронної документації та повітряноохоронних заходів УКРНДІЕП. Сектор створено у 2015 році з метою імплементації європейського законодавства у галузі відходів у зв’язку з ратифікацією Україною «Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони», а також для запровадження науково-технічного регулювання поводження з відходами на загальнодержавному, регіональному та локальному (суб’єкти господарювання) рівнях.
Основні напрямки діяльності
- Створення нормативних документів у галузі відходів на державне замовлення.
-
Створення нормативних документів з імплементації європейського законодавства у галузі відходів.
-
Розробка нормативно-технічних документів для суб’єктів господарювання по напрямкам:
-
-
Розробка декларації відходів.
-
Визначення небезпечних властивостей відходів у відповідності з європейськими нормами.
- Проведення ідентифікації відходів.
-
Проведення інвентаризації відходів.
-
Розробка реєстрової картки об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів (ОУВ та ООУВ).
-
Розроблення систем управління відходами.
- Надання інформаційно-консультаційних послуг з дотримання вимог чинного законодавства у галузі відходів, у т.ч. проведення науково-практичних тренінгів з питань екологічно безпечного поводження з відходами.
-
Основні виконані роботи:
2015 рік
НДР «Розроблення методик віднесення відходів до небезпечних»;
НДР «Розроблення переліків відходів за ступенем їх небезпечності».
2016 рік
НДР «Розробка Порядку розроблення, подання та реєстрації Декларації щодо відходів з урахуванням основних принців європейської політики у галузі відходів»;
НДР «Розроблення Порядку створення та ведення Реєстрів суб’єктів господарювання, які отримали Дозволи на здійснення операцій у сфері поводження з відходами».
2017 рік
НДР «Розроблення положення про побічні продукти на вимогу рамкової Директиви Європейського Парламенту та Ради 2008/98/ЄС від 19 листопада 2008 року «Про відходи та скасування деяких директив».
2018 рік
НДР «Розробка методичних вказівок з розрахунку обсягів викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря для полігонів твердих побутових відходів» (проміжний).
Проведено інвентаризацію відходів, які утворюються на ПАТ «ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ».
Основні публікації
2015 рік
-
- Обґрунтування актуальності розробки методики віднесення відходів до небезпечних. ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми екологічної безпеки»: зб. тез доп., Кременчук, 6-8 жовтня 2015 р.– Кременчук: КрНУ, 2015. – С. 43.
- Актуальність питання розробки національного переліку відходів, гармонізованого із Європейським списком відходів. ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми екологічної безпеки»: зб. тез доп., Кременчук, 6-8 жовтня 2015 р.– Кременчук: КрНУ, 2015. – С. 44.
2016 рік
-
- Впровадження в Україні європейського підходу до класифікації відходів.Технологічний аудит та резерви виробництва. - № 4/3 (30). – 2016. – С. 27-32.
- The introduction of a unified national approach to classification procedure of wastes to hazardous. Metallurgical and Mining Industry, – №7. – 2016. –– S. 24–29.
- Перспективи поводження з відходами у м. Харкові. Збірник наукових праць ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення». – Харків: УКРНДІЕП, 2016. – С. 101-104.
2019 рік
Актуальні аспекти визначення побічних продуктів нехарчової промисловості. Збірник наукових праць «Проблеми охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки». Випуск 40 – Харків: УКРНДІЕП, 2018. – С. 141-147.
У квітні 2019 року проведено науково-практичний тренінг на тему «Поводження з відходами на виробництві Вимоги чинних нормативно-правових документів у сфері поводження з відходами».
Інформаційно - консультаційні послуги господарювання у сфері екології
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
З питання співпраці можна звертатися за телефоном:
(057) 702-15-81 або на електронну адресу: gtf.niiep@gmail.com